Esmaabikoolitus on suunatud põhiliste oskuste ja teadmiste õpetamisele, et pakkuda kiireloomulist abi erinevates olukordades. Osalejad õpivad õigesti läbi viima südame- ja kopsude elustamist, haavade töötlemist ja hügieeni säilitamist. Koolitus hõlmab ka koostööd hädaabiteenistustega ja kannatanutele psühholoogilise toe pakkumist.
ÕPPEKAVADE GRUPP
Valdkond: Tervis ja heaolu
Suund: Tervis
Rühm: Meditsiin
ÕPPEKAVA KOOSTAMISE ALUS
Tervise- ja tööministri 22.11.2018 määrus nr 50 „Töökeskkonnavoliniku, töökeskkonnanõukogu liikme ja esmaabiandja koolituse ja täienduskoolituse kord täienduskoolitusasutuses“
KOOLITUSE EESMÄRK
Koolituse tulemusel omandab õppija põhiteadmisi ja praktilisi oskusi kannatanu elu päästmiseks õnnetusjuhtumi või eluohtlike haigusseisundite korral ning oskab osutada esmaabi.
KOOLITUSE TULEMUS
Koolituse lõppemisel õpilane:
Hindab kannatanu seisundit
Kasutab sobivaid elustamisvõtteid
Rakendab verejooksu peatamise meetodeid ja määrab šokiseisundi tunnuseid
Rakendab erinevaid sidumisvõtteid haavade ja luumurdude korral
Osutab esmaabi mürgistuste, põletuste, keemiliste põletuste ja külmakahjustuste korral
SIHTGRUPP
- Tööandja poolt määratud isikud, kes vastutavad ettevõttes esmaabi andmise eest;
- isikud, kes töötavad või keda koolitatakse töövaldkondades, mis nõuavad esmaabi põhioskusi (sotsiaalhooldustöötajad, lastega töötavad isikud jne);
- isikud, kes soovivad omandada esmaabioskusi;
- isikud, kes soovivad saada esmaabitunnistust;
- isikud, kes soovivad uuendada olemasolevat esmaabitunnistust;
TINGIMUSED KOOLITUSE ALUSTAMISEKS
Koolitus on mõeldud täiskasvanud koolitajatele. Erinõuded puuduvad.
KOOLITUSE ÜLDINE MAHT
Täielik põhikoolitus: 16 akadeemilist tundi
ÕPPEKAVA
I päev
1. Sissejuhatus
- Esmaabi eesmärk.Kannatu seisundi hinnang, eamaabi taktika.
2. Elustamine
- Uppunu elustamine.Elustamine elektriõnnetuse ja südameinfarktide korral, võõrkeha eemaldamine hingamisteedest, esmaabi osutamine ajukahjusttuste korral.
3. Välimised verejooksud, šokk ja selle tunnused.
II päev
1. Haavad
- Haavade tekkimine, sidumistehnika ja eeskirjad, kolmnurkse rätiku kasutamine, sidumise praktiliste oskuste omandamine.
2. Traumad ja luumurrud
- Lahtiste ja kinniste luumurdude iseloomustus, ohud luumurdude puhul, liigesetraumad (nihestused, venitused, põrutused), lahase asetamise meetodid.
3. Mürgistused, söövitused, põletused, külmumised.
4. Teadmiste kontroll.
* Teemade käsitlemise järjekord võib muutuda. Teemade järjekord määratakse kindlaks õppeplaaniga, mis antakse õpilasele enne koolituse algust.
LEKTORI KVALIFIKATSIOON
Kõrgharidus
SOOVITATAV KIRJANDUS
Riiklikud portaalid:
Riigi Teataja – законодательство, тематические нормативные акты.
ÕPPEPROTSESS
ÕPIKESKKOND JA ÕPPEVAHENDID:
Bi-Info õppekeskuse õppeklassid asuvad Tallinnas aadressil Vilmsi 47. Kõik kasutatavad õppeklassid vastavad tööohutuse ja töötervishoiu nõuetele, nad on piisava valgustusega, üldventilatsiooni ja konditsioneeridega. Õppeklassid on varustatud kaasaegsete õppevahenditega (ekraan, dataprojektor, arvuti, tahvel jne). Õpperuumides on Internet, WI-Fi on koolitusel osalejatele tasuta. Mugavaks pikaajaliseks viibimiseks on õppekeskuses olemas abiruumid – garderoob, tualetid, köögiblokk kohvimasinaga, soe ja külm vesi, mikrolaineahi toidu soojendamiseks, nõudepsumasin, nõud ning kohvi- ja teetarvikud. Õppekeskuse lähedal on mõned ühistoitlustusettevõtted ja toidukauplus.
Õppekeskus asub liftita hoone teisel korrusel. Piiratud liikumisvõimega isikutele eraldi sissepääsu ei ole, kuid teatud juhtudel võime korraldada kursused mugavamas kohas või online’is. Palun pöörduge meie poole selle probleemi lahendamiseks.
Õppetöö optimeerimiseks ja õpilastele ning lektoritele abi osutamiseks on õppekeskuses iga päev kohal koolitustöötajad, kelle poole õpilased saavad töö ajal oma probleemide ja küsimustega pöörduda.
Lokaut olukorra puhul ja muude vääramatu jõu asjaolude korral või kokkuleppel Õppekeskusega võib õppetöö osaliselt toimuda distantsõppena (ZOOM, MS, TEAMS).
ÕPPEMEETODID
Kursus on üles ehitatud teoreetiliste ja praktiliste õppuste vormis, mis on ühendatud õppekava teemade kaupa. Õppemeetodid: aktiivsed loengud, diskussioonid, rühmatööd, situatsioonide modelleerimine ja lahendamine, rolliülesanded, vajaduse korral töö temaatilise tarkvaraga.
ÕPPEMATERJALID
Õppejõu algatusel võidakse koolituse ajal anda õpilastele jaotusmaterjale paberil ja/või elektroonilisel kujul, videomaterjale ja/või õppefilme. Õppematerjalid on kõikidele õpilastele tasuta.
Enamikul juhtudel võivad õpilased teha foto- ja videosalvestusi, kui see ei lähe vastuollu õpetaja nõudmistega autori materjali konfidentsiaalsuse tagamiseks.
HINDAMISMEETODID JA KOOLITUSE LÕPETAMISE TINGIMUSED
Õppetöö käigus täidavad õpilased praktilisi ja situatsiooniülesandeid või iseseisvaid ülesandeid, saades nende kaudu õpetajalt suulist või praktilist tagasisidet.
Õppetöö lõpul sooritab õpilane kokkuvõtva atestatsioonina eksami – teoreetilise testi paberkandjal või elektroonilisel kujul. Kokkuvõtlik test loetakse sooritatuks, kui õpilane on vastanud õigesti vähemalt 80% küsimustest.
Kui õpilane ignoreerib õppetöö ajal pahatahtlikult ülesannete täitmist, siis võidakse teda mitte lubada kokkuvõtvale atestatsioonile. Sel juhul võib rakendada vahehindamise meetodeid, mille alusel tehakse otsus kokkuvõtvale atesteerimisele lubamise kohta.
VÄLJASTATAVAD DOKUMENDID
Õpilastele, kes on võtnud osa õppetööst 75% ulatuses ning kes on saavutanud õppekavas kehtestatud tulemused ja edukalt sooritanud atesteerimise, antakse välja vastav Sertifikaat.
Õpilastele, kes on võtnud osa õppetööst vähemalt 50% ulatuses, kuid ei ole läbinud õppetööd õppekavas nõutud mahus või ei ole sooritanud atestatsiooni ning ei ole saavutanud õppetöös ettenähtud tulemusi, väljastatakse päringu korrral Tõend õppetööst osavõtu kohta, näidates ära läbitud õppemahu.
KOOLITUSE HIND JA REGISTREERIMINE
Hind: 105 € + KM
Kui tasute koolituse eest eraisikuna, siis saate paluda tulumaksu tagastust.
REGISTREERIMINE
Koolitusele saate registreerida, kasutades üht allpooltoodud võimalustest:
1) kursuse registreerimisvormi küljetulbal
2) e-postiga aadressile bigkoolitus@gmail.com
3) helistades numbrile +372 507 36 42
Registreerimiseks tuleb tingimata näidata järgmised andmed:
- Õpilase ees- ja perekonnanimi
- Isikukood (EV mitteresidendid ja isikukoodi mitteomavad isikud märgivad sünnikuupäeva).
- Kursuse nimetus
- Õppekeel
- Õppetöö alguse kuupäev
- Kontaktandmed: telefon, õpilase või teda esindava isiku meiliaadress.
LISATEENUSED
Parkimine Torupilli Selveri juures – “Pargi & reisi“. Tingimustega saate tutvuda здесь >>
* Korraldaja jätab endale õiguse teha vajaduse korral muudatusi õppekavas ja tunniplaanis.